MIS ON AIRSOFT?

kamp

Airsoft on mäng, kus on võimalik tunda ennast tõelise sõdurina oma elu ohtu seadmata.  Mängu käigus imiteeritakse ehtsaid lahingusituatsioone  sõduri või rühma vaatenurgast. Airsoft relva peamine võlu seisneb tema väliskujus, mis on identne analoogsete tulirelvadega. Sarnasus ei piirdu üksnes välisega, vaid seisneb osalt ka relva funktsioonides nagu võimalus tulistada valangute või üksiklaskudega ning salve vahetamine. Sellised relvad lisavad mängule suurel hulgal realismi.

Airsofti mängitakse põhiliselt hobina, kuid seda kasutatakse ka paljude riikide politseiüksuste ja kaitsevägede taktikaliseks väljaõppeks.

Airsoft relvad tulistavad suruõhuga 6 mm läbimõõduga plastikkuule.  Erinevalt paintballist ei jäta need kuulid värvijälgi.

Mängustsenaariumeid on erinevaid – levinumad stsenaariumid on tugipunkti vallutamine või kaitsmine, konvoeerimine, ümberpiiramine ja lipuvallutamine. Pikemad stsenaariumid kujutavad endast tervet komplekti lühemaid missioone ning võivad kokku olla väga keerulised ja põnevad. Mõnikord toovad organiseerijad mängu sisse rollijaotuse, kus mängijad võivad isegi ilma tulistamata nautida mängu ja saada unustamatu mulje osaliseks.

Stsenaarium sõltub osalejate soovidest, organiseerijate fantaasiast ja mänguala võimalustest. Stsenaariumid lähtuvad üksnes ohutusnõuetest ja first hit reeglist, mille järgi iga kuulitabamus (välja arvatud ilmne rikošett) viib mängija mängust välja.

Pihtasaamist ei tasu karta – see ei tähenda päeva lõpuni varumeeste pingil istumist. Mängudel on stsenaariumi kõrval ka „elluärkamise“ reeglid. Pika stsenaariumi korral saavad mängijad naasta mängu 10-20 minutit pärast „surma“. Lühema stsenaariumi puhul on reeglina vaja oodata missiooni lõpuni.